NEDEN BİZ
NEDEN BİZ

Bölgemizin ikliminden dalayı(rubetli,nemli,kışlar kısa)yöremizin ürünleri Anadoluda üretilen gıdalara benzemez.GENELDE TATLI OLMAZ mahoşumsu tatları vardır bu yüzden içindeki etken maddeleri sağlığımız için daha çok faydalıdır..

Bizde Zonguldak-Çaycumada bunları üretiyoruz,fakat ekonomik nedenlerden dolayı köylünün ekıp biçmemesi,hayvan beslememesinden dolayı ürün bulamıyorduk,kendi ürünümüzde ihtiyacı karşılamadığından dolayı köylüleri bir araya getirip kuruluşunun tüm masraflarını karşıladığımız ZONGULDAK İLİ MANDA YETİŞCİRİLERİ BİRLİĞİNİ,kurduk ve şu anda burada hijyen sağlıklı doğal ürünlerin çiftçilerimize üretilmesini destek oluyoruz.

Hayvanlarımıza süt yemi(katkı maddesidir) verdirmeyip açık doğada besletiyoruz,kışın 1 AY GİBİ OLMASINDAN DOLAYI HAYVANLARIMIZ 11 AY DOĞADA BESLENİYOR ve bizde bunu size tamamen doğal olarak içine hiç bir şey katmadan saf olarak sizlere sunuyoruz.

Kestane Balı,Armut,Elma,Dut gibi pekmezleri KİREN KIZILCIK marmalatı, keş, avda gibi ürünleride bulunduruyoruz.Kısaca bu yörenin ürünlerini özelliklerini koruyarak gelecek nesillere aktarmaya çalışıyoruz.Bununla ilgili kalkınma ajansı,kosgeb,üniversite ve yerel yöneticilerle ortak çalışmalar yapıyor,üretici ve tüketicilerin bilinçlenmesi için gayret gösteriyouz.Ayrıca doğanın ve çevrenin bozulmaması ve muhafazası içinde sosyal aktivitelerin içinde oluyoruz.

Ürünlerimizi akademisyen çevre, gastroloğlar,gurmeler,sağlıklıklı beslenen kışiler,önemli bir hediye götürmek isteyen insanlarımız tarafından tercih edilmektedir.

5 Senedir geri dönüşlerdekı memnuyet bizi tescil almamıza zorlamış mecburen AYNUR ABLA ÇAYCUMA MANDA YOĞURDU ve AYNUR ABLA YÖRESEL-DOĞAL-ORGANİK-EV ÜRÜNLERİ adı altında 2 markamızı tescil ettirmek zorunda kaldık,piyasada o kadar çok taklitcilerimiz ve çakmalarımız varkı başedemez hale geldik.

Ürünümüzün kalitesinden dolayı alıcılarımız ne aldıkları bildiklerinden kolaylıkla orjinalini ayırabilmektedirler.Mesala yol kenarlarında ve yöresel ürün adı altında iş yapanlar adımızı sıkça kullanmaktadırlar.Şimdilik hiç kimseye ürün vermemekte ve şübede açmamaktayız,iyi ürün almak isteyen zaten bizi bulmaktadır.